Ďumbier - najvyšší vrch Nízkych Tatier
Hrebeňová túra na najvyšší vrchol Nízkych Tatier. Z vrcholu Ďumbiera je veľmi rozsiahly kruhový rozhľad na takmer všetky pohoria stredného a severného Slovenska.
Štart a Cieľ: Výstupná stanica Funitelu na Chopku 2004 m n.m.
Popis Trasy: po červenej turistickej značke popri Kamennej chate, ďalej cez Demänovské sedlo a Krúpovu hoľu až na Ďumbier 2043 m n.m. Späť na Chopok rovnakou trasou.
Dĺžka Trasy: 8.8 km
Čas Trasy: 4 hod
Obtiažnosť: stredná
Dedečkova chata
GPS súradnice (48.837567, 19.612190)
Bola postavená na mieste pôvodnej chaty, z ktorej po rokoch ostali len ruiny a uzrela svetlo sveta po náročnej a komplikovanej výstavbe v roku 2015. Nesie názov podľa prvého majiteľa a strojcu chaty - p. Dedečka.
Ako sa na Dedečkovu chatu dostanete?
Z Bystrej turistickým chodníkom od Bystrianskej jaskyne - cca 50min.
Štart trasy: 500m od resortu.
copyright © - OOCR Región Horehronie
Predajnianske vodopády
Pri obci Predajná sú v nadmorskej výške 725 m n. m. situované dva Predajnianske vodopády. Súčasťou prírodnej pamiatky Predajnianske vodopády je aj technická pamiatka „Kelemenov tunel“, jediný tunel v Strednej Európe na lesnej ceste.
copyright © - OOCR Región Horehronie
Vyhliadková veža Horné Lazy
copyright © - OOCR Región Horehronie
Chopok
Na vrchole Chopku vo výške 2024 metrov nad morom sa pokocháte tými najkrajšími výhľadmi na Tatry a celé Horehronie.
Vydrovská dolina
Lesnícky skanzen:
Na viac ako trojkilometrovom „Chodníku lesného času“ je v súčasnosti 70 zastávok, ktoré vám mnohými zaujímavými exponátmi a predovšetkým prirodzenými lesnými stanovišťami ponúknu objavné pohľady na životodarné schopnosti lesa. Určite Vás zaujmú aj živé obrazy z histórie, súčasnosti a budúcnosti lesníctva. Veľmi pôsobivým doplnením areálu sú prírodné diela medzinárodnej skupiny umelcov Ekoartu.
copyright © - OOCR Región Horehronie
Čiernohronská železnica
História Čiernohronskej železničky sa začala písať v roku 1909 a v pravidelnej prevádzke bola až do roku 1982. Rozhodnutím vlády SSR z tohto roku mala byť celá dráha do roku 1985 zlikvidovaná. Na Silvestra tohto roku 1982 bola prevádzka definitívne zastavená a všetko zariadenie železničky bolo určené na zošrotovanie. V roku 1982 sa Čiernohronská železnička stala štátnou kultúrnou pamiatkou.
V roku 1983 vznikla na ČHŽ tradícia bezplatných pracovných táborov STROMU ŽIVOTA. 1. mája 1992 sa na Čiernohronskej železničke obnovila prevádzka medzi Čiernym Balogom a Vydrovskou dolinou a o rok neskôr aj z Čierneho Balogu do Hronca. Od roku 1995 je majiteľom a prevádzkovateľom Čiernohronskej železnice miestne združenie obcí - Mikroregión Čierny Hron. Počnúc rokom 2001 je dopravcom - prevádzkovateľom dopravy Čiernohronská železnica, nezisková organizácia poskytujúca verejnoprospešné služby.
Štart trasy: 20 km od resortu
copyright © - OOCR Región Horehronie